Емблема
ЧИГИРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ

Категорії

Збройні Сили України
Військовий комісаріат
Захисник - це професія
Без рубрики

Сайти


На форумі

Соціальні мережі

Архів записів

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2014 » Квітень » 13 » Військова машина агресора

Без рубрики


11:59

Військова машина агресора

Агресор
Відтепер майже кожному стає зрозуміло, що жодний договір, жодна обіцянка щодо забезпечення нашої національної безпеки та територіальної цілісності з боку Російської Федерації допоки нею керує нинішній політичний режим, не варті абсолютно нічого.

Тому треба собі чітко уявляти розмір, якість та спроможності військової машини агресора, за допомогою якої він може будь-якої миті знову «зацікавитись змістом Конституції України», вимагати «федералізації» або висунути ще якісь вимоги щодо внутрішнього життя нашої країни.

У степах та морях

На сьогодні безпосередньо в районах, прилеглих до наших кордонів, розташовані дві головні військово-адміністративні одиниці Збройних сил Росії, які в мирний час, не кажучи вже про воєнний стан, так чи інакше можуть бути задіяні у військовому тиску на нашу країну і використовуються як база для формування наступальних, ударних угруповань військ агресора. Це Західний та Південний військові округи Збройних сил Російської федерації.

Отже, з півдня нашої країни у смузі від Криму до північних кордонів Луганської області розташувався Південний військовий округ Російської Федерації. До його складу, окрім безпосередньо військ цього округу, належать Чорноморський флот, Каспійська флотилія та 4-те командування ВПС та ППО. Відверто наступальний характер цього угруповання військ є очевидним. Що він і продемонстрував нещодавно, відігравши головну роль в окупації та анексії Кримського півострова. Військова машина агресора До складу округу входять дві повністю розгорнуті загальновійськові армії з відповідними армійськими комплектами військ — 49-та (штаб у Ставрополі) та 58-ма (штаб у Владикавказі) та два розгорнуті за повними штатами ударні штурмові з’єднання — 7-ма десантно-штурмова (гірська) дивізія (Новоросійськ) та 56-та гвардійська десантно-штурмова бригада (Камишин).

Крім того, у складі обох флотських об’єднань, які входять до складу округу (ЧФ та Каспійська флотилія), є відповідне угруповання морської піхоти, що також здатне вести наступальні, амфібійні дії на всьому південному узбережжі України — як Чорного моря, так й Азовського. Це 810-та бригада МП ЧФ (Севастополь) та 77-ма окрема гвардійська бригада МП Каспійської флотилії (Каспійськ).

Для виконання обмежених тактичних наступальних дій на узбережжі противника до складу обох флотських об’єднань, відповідно, і військ округу також входять два окремі батальйони МП — 727-й (Астрахань) та 382-й (Темрюк), що здатні діяти як в автономному режимі, так і у взаємодії з іншими ударними силами та засобами. Загальна можлива чисельність ударних угруповань агресора, які він спроможний зосередити на цьому напрямку, оцінюється фахівцями у 60–65 тисяч вояків особового складу.

Загалом на цьому операційному напрямку Збройні сили Російської Федерації зосередили до 550 танків (порівну Т-72 та Т-90), більше 1000 БМП та БМД, 250 БТР (переважно БТР-80) та до 800 одиниць (МТ-ЛБ та БТР-Д). Це угруповання також має досить потужну артилерійську підтримку: до 450 САУ, 220 стволів буксируваних гармат, понад 240 мінометів та 250 РСЗВ (серед них потужні «Смерч» та новітні «Торнадо»). Безпосередньо у частинах та підрозділах військ округу на озброєнні перебуває більше 150 ПУ ПТРК та 220 ПУ армійської ППО (зокрема С-300В, «Бук», «Тор», «ОСА», «Панцирь-1С»). У бойових порядках військ є близько 60 «Тунгусок».

Відверто наступальний характер мають і ВПС округу, зокрема, їхня ударна складова: до 100 фронтових бомбардувальників Су-24М, до 80 одиниць штурмовиків типу Су-25 та до 100 винищувачів (Су-27, МіГ-29 та новітні Су-30). Особливо потужно виглядає також зосереджене на цьому операційному напрямку угруповання армійської авіації з понад 100 ударних вертольотів, з високим відсотком новітніх та модернізованих типів та зразків (з них не менше 10 Ка-52, більше 30 Мі-28Н та не менше 50 Мі-24/35). Окрім того, війська округу використовують до 12 одиниць унікальних важких транспортних вертольотів Мі-26 та до 60 одиниць багатоцільових Мі-8/17.

Сьогодні Чорноморський флот з його корабельним угрупованням і значними за розміром десантними засобами — це 2 підводні човни, ракетний крейсер «Москва», великий протичовновий корабель «Керчь» (за вітчизняною класифікацією — есмінець), 3 сторожові кораблі (фрегати), 5 малих протичовнових кораблів (корвети), 4 малих ракетних кораблі (ракетні корвети), 5 ракетних катерів та

7 (!) великих десантних кораблів. Наявність у складі ЧФ РФ значних за розміром десантно-амфібійних сил з майже ескадрою десантних кораблів, здатних доставити до узбережжя противника достатньо потужне угруповання наземних військ (до 1–2 БТГ), не може не наводити на певні роздуми. Крім того, наявність у складі ЧФ власних ударних авіаційних сил — штурмової та бомбардувальної ескадрилій — та плани російського командування підсилити їх шляхом включення до складу авіації ЧФ бомбардувальників типу Ту-22М3 потребуватимуть від нас концентрації сил ППО на південному напрямку.

Агресор «Елітні» нападники

Однак воєнна загроза нашій країні зовсім не обмежується виключно південним напрямком. Достатньо загрозливо, навіть для мирного часу, виглядає угруповання військ російського Західного військового округу. Цей факт не залишає жодних сумнівів щодо наявності у російського командування наступальних планів. Тим більше, що, як доводять результати останніх «військових навчань» Збройних сил Російської Федерації, їхнє командування здатне швидко підсилити ЗахВО військами з внутрішніх округів (наприклад, перекиданням під український кордон з’єднань 2-ї армії зі складу військ Центрального військового округу).

Отже, в загальній характеристиці слід одразу зазначити, що до складу військ цього округу, окрім 1-го командування ВПС та ППО, а також Північного та Балтійського флотів, входять дві «стандартні» загальновійськові армії — 6-та (Санкт-Петербург) та 20-та гвардійська (с. Муліно, Нижньогородська область).

Однак склад і структура цих двох об’єднань доволі помітно різняться. Адже 20-та армія виглядає набагато потужнішою і більш наступальною за свою північну «сестру». Якщо до складу 6-ї армії входять лише дві «лінійні» мотострілецькі бригади (138-ма та 25-та), то у 20-й гвардійській, яка й зосереджена напроти України, кількість «лінійних» мотострілецьких та танкових бригад подвоєна (2-га гвардійська Таманська мотострілецька бригада, 9-та окрема мотострілецька, 4-та гвардійська Кантемирівська танкова та 6-та окрема танкова бригади). Саме тут ми бачимо справжню еліту Сухопутних військ РФ — Таманську та Кантемирівську бригади, оснащені новітньою зброєю і найбільш вишколені з’єднання російського війська. Не думаю, що це «випадковий» збіг обставин.

Зважаючи на те, що до складу військ округу входять також 3(!) ударні гвардійські десантно-штурмові та повітрянодесантні з’єднання (76-та, 106-та та 98-ма дивізії), сумнівів стосовно того, що на українському напрямку в разі потреби буде зосереджено не одне, а декілька ударних угруповань, немає. Крім того, на даному операційному напрямі можуть діяти дві бригади спеціального призначення (2-га та 16-та). Загальна чисельність військ округу, зосереджених у «наступальному варіанті», може сягати до 85–90 тисяч осіб.

Загалом у смузі української ділянки кордону російські війська мають можливість зосередити до 24–36 ПУ тактичних та оперативно-тактичних РК типу «Точка-У» та «Іскандер», близько 700 танків (з них по 100–150 Т-72 або Т-90, решта — Т-80), до 900 БМП, до 600 БТР (переважно БТР-80 або БТР-82), а також до 600 одиниць гусеничних (МТ-ЛБ, БТР-Д). Військова машина агресора Всю цю армаду може підтримувати та прикривати до 600 САУ, до 300 РСЗВ (здебільшого БМ-21М «Град», до 100 одиниць «Ураган» та «Смерч»), понад 100 мінометів (серед них самохідні типу «НОНА»), більше 60 ЗСУ типу «Тунгуска» (є до 10 одиниць «Шилка—23–4») і до 400 ПУ армійської ППО (С-300В, «Тор», «Бук», «ОСА», «Стрела-10»).

Повітряна складова також виглядає потужно — до 90 фронтових бомбардувальників (з них 24 новітніх Су-34, решта — Су-24), до 200 одиниць винищувачів (Су-27, МіГ-29, частково перехоплювачі МіГ-31), до 80 ударних вертольотів типу Мі-24/35 та близько 60 багатоцільових Мі-8/17.

Справжні «герої» завжди йдуть в обхід

Окрім визначених напрямків (умовно кажучи — південного та північного), є ще один, котрий робить оперативне розгортання і побудову російських військ у разі прийняття рішення щодо вторгнення на територію України досить сприятливими для них. Мається на увазі Придністров’я (ПМР). Звичайно, можливості зосередження і розгортання на цій території військ агресора багато в чому залежать від зовнішньополітичної кон’юнктури в регіоні й рішення владних кіл. Однак ніякого сумніву в тому, що керманичі Придністров’я в разі певного тиску на них з боку нинішнього російського режиму погодяться з присутністю на їхній території угруповань російських військ, також немає. Більше того, не виключено, що їхні власні збройні формування можуть взяти участь у так званих «стабілізаційних діях» на території нашої країни.

Збройні формування Придністров’я (ПМР) становлять близько 7,5 тисячі осіб і мають у складі мотострілецькі, танкові та авіаційні підрозділи, частини спеціального та матеріально-технічного забезпечення (18–24 танків Т-64БВ, до 60 БТР-60, БТР-70 та БРДМ, до 100 артилерійських систем, переважно — Д-40 та МТ-12, до 20 ПУ РСЗВ типу «Град», 15 літальних апаратів, включаючи вертольоти типу Мі-8, Мі-2, літаків Ан-26, Ан-2 та Як-18, до 15–20 одиниць ПТРК). На території ПМР також розгорнута так звана Оперативна група російських військ у Придністровському регіоні Республіки Молдова. А це ще близько 2000 російських військовослужбовців, переважно мотострілецькі підрозділи на БТР та бронеавтомобілях.

Костянтин МАШОВЕЦЬ

Народна армія

Категорія: Без рубрики | Переглядів: 737 | Додав: RVK | Теги: агресія рф, Збройні сили РФ | Рейтинг: 0.0/0

Випадкове фото

..................


rssМіністерство оборони

rssUkrainian Military Pages

rssНародна армія

rssРМЦ МОУ Львів

Подивись

73 морський центр спеціал...

00:15:41

11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111